O ranči

Několik let se Radana ranč rozrůstal na rodinné farmě v Chotovicích u Nového Boru, ale zakořenil až zakoupením domu na překrásném místě v severních Čechách, ve vesničce jménem Veselé u Děčína, v malebné krajině CHKO České Středohoří. Už od dětství jezdila majitelka Petra Svejkovská v různých jezdeckých klubech a svého prvního koně si zakoupila s prvním zaměstnáním, byla to klisna ČT jménem Radka, která se dnes ve svých 28 letech těší dobrému zdraví a prohání se po pastvinách dnes již v ,,důchodu”.

Základem pro chov bylo zakoupení klisny Paint horse breedingstock jménem Maryllin Breeze, která letos přivede na svět šesté hříbátko a její první dcera jménem Mystery Black Jewel porodí letos už třetí hříbátko. V lońském roce se poprvé Petra Svejkovská účastnila s tříletou klisnou vlastního chovu jménem Lady of Blue Dreams Paint show v Horce na Moravě, kde k veliké radosti v haltru 3letých klisen získala první místo a druhé místo jako Grand shampion, dále pak první místo v trailu amatér, páté místo v trailu open, páté místo v showmanchipu, čtvrté místo v plageru amatér, sedmé v plageru open.

K výcviku máme ve výstavbě krytou kruhovou jízdárnu o průměru 17 metrů a venkovní jízdárnu 50×20 metrů. Rádi bychom se i do budoucna účastnili westernových závodů, ale hlavní náplní je především chov kvalitních koní plemene Paint horse a jejich rozšiřování, pro výborné povahové vlastnosti a sportovní všestranost.

Všechny návštěvníky našich stránek rádi uvítáme i na ranči.

Komentáře nejsou povoleny.