Radka

Chtěla bych Vás všechny, milovníky koní, seznámit s jednou překrásnou hnědou klisnou ČT jménem Radka, která už dnes bohužel není mezi námi.

Poznala jsem jí u pana Ingriše ve Skalici u České Lípy a po několika letech jsem se stala její pyšnou majitelkou. I když jsem si říkala, že „to asi nebude na dlouho“, přesto mě doprovázela mým životem ještě překrásných 12 let. Byla plná života, ráda soutěžila, svezla spoustu přátel a členů rodiny a vychovávala mi ve stádě všechna narozená hříbátka. Jak roky utíkali, začali jsme jí říkat Babička, taková naše malá příprava na stáří. Její srdíčko těžce zvládalo vysoké teploty v létě, ale přes zimu zase vždycky ožila. Když oslepla na jedno oko, myslela jsem, že to bude konec. S překvapením jsem však zjistila, že jí to vůbec nevadí. Problém nastal, až když oslepla uplně. Přála jsem si, aby se stal zázrak, ale bohužel se její zdravotní stav začal ještě více zhoršovat.

Opustila nás 24. 9. 2008, ve svých nedožitých 30-ti letech dnes již běhá v koňském nebíčku, nic jí nebolí a nám všem, co jsme jí znali, zanechala překrásné vzpomínky.

Tímto bych chtěla moc poděkovat za poporu především Petře Novotné, která mi pomohla vše zařídit, Gábině Horáčkové a samozřejmě také všem v mém blízkém okolí.

Všem koňákům přeji, aby „Vaši koníci žili navždy …“

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.